Lamelový kotouč 125 mm P120 – balení 10 ks (paleta 200 ks) | Geko
Lamelový kotouč Geko s průměrem 125 mm a zrnitostí P120 je spolehlivý pomocník pro jemné broušení a finální úpravu povrchů kovů. Standardní rozměr zajišťuje kompatibilitu s běžnými úhlovými brusnými stroji. Dostupný v ekonomickém balení 10 ks (paleta 200 ks).
- ⚡ Průměr: 125 mm – universální velikost pro úhlové brusky
- 🔧 Zrnitost: P120 – jemné broušení a příprava povrchu
- 📦 Balení: 10 ks (paleta 200 ks) – ekonomické řešení
- 🛠️ Značka Geko – prověřená kvalita a dlouhá životnost
Naše online podpora je tu pro Vás
🛒 Ověřeno zákazníky
⚡ Lamelový kotouč Geko 125 mm P120 – jemné broušení s profesionálními výsledky
Hledáte spolehlivý lamelový kotouč pro finální úpravu kovových povrchů? Kotouč Geko 125 mm s zrnitostí P120 je navržen pro přesné a jemné broušení, při němž dosáhnete hladkého a rovnoměrného povrchu připraveného k lakování, svařování nebo dalšímu opracování. Standardní průměr 125 mm zaručuje přímou kompatibilitu s drtivou většinou běžných úhlových brusek dostupných na trhu. Díky ekonomickému balení 10 kusů (paleta 200 ks) se hodí jak pro občasné domácí použití, tak pro každodenní profesionální práci v dílně.
Precizní lamelová struktura
Překrývající se lamely zajišťují rovnoměrný záběr a dlouhou životnost kotouče.
Jemná zrnitost P120
Zrnitost P120 je ideální pro finální broušení a přípravu povrchu před povrchovou úpravou.
Výhodné balení
Balení 10 kusů v jednom kartonu šetří čas i peníze při pravidelné práci v dílně.
💡 Klíčové vlastnosti
- Průměr 125 mm – nejrozšířenější velikost pro úhlové brusky; kotouč pasuje na stroje téměř všech výrobců bez nutnosti jakýchkoli adaptérů.
- Zrnitost P120 – jemné abrazivní zrno umožňuje precizní broušení a vytváří hladký povrch vhodný k přímé povrchové úpravě.
- Lamelová konstrukce – překrývající se lamely z brusného plátna se postupně obnovují, takže kotouč pracuje efektivně po celou dobu své životnosti.
- Pevný sklolaminátový nosný disk – základ kotouče odolává mechanickému namáhání i při vyšších otáčkách a zaručuje bezpečný provoz.
- Ekonomické balení 10 ks – ideální zásobování pro dílnu; paletové množství 200 ks ocení velkoobchodní odběratelé a profesionální provozovny.
- Značka Geko – výrobce s dlouholetou tradicí v oblasti brusného nářadí a příslušenství, jehož produkty prošly přísnou kontrolou kvality.
⚙️ Technické parametry
| Typ | Lamelový kotouč |
| Průměr | 125 mm |
| Zrnitost | P120 |
| Počet kusů v balení | 10 ks |
| Kusů na paletě | 200 ks |
| Značka | Geko |
| Kód produktu | GE1222_K00005 |
| EAN | 5901477179129 |
🛠️ Vhodné použití – typické práce
Lamelový kotouč Geko 125 mm P120 najde uplatnění všude tam, kde je potřeba rovnoměrného a jemného úběru materiálu:
- Broušení kovů a oceli – odstraňování okují, koroze a svarových rýh před finální povrchovou úpravou.
- Příprava povrchu před lakováním – zrnitost P120 vytváří ideální profil pro přilnutí nátěru.
- Vyhlazení svarových spojů – lamelová struktura kopíruje tvar svaru a zanechává hladký výsledek.
- Renovace nářadí a strojních součástí – jemné přebroušení opotřebených ploch pro obnovení rozměrové přesnosti.
- Profesionální dílny i domácí kutilové – díky standardnímu průměru a jemnému zrnu je kotouč vhodný jak pro náročné řemeslníky, tak pro příležitostné práce v garáži.
❓ Často kladené dotazy
Zrnitost P120 patří do kategorie jemného broušení. Používá se při finálních úpravách povrchu, kdy je cílem dosáhnout hladkého výsledku vhodného k lakování, napouštění nebo jinému povrchovému ošetření. Pro hrubé odstraňování materiálu (okuje, silná koroze) jsou určeny nižší zrnitosti, například P40 nebo P60.
Průměr 125 mm je jeden z nejrozšířenějších standardů pro úhlové brusky. Kotouč je kompatibilní s nástroji prakticky všech běžných výrobců (Bosch, Makita, DeWalt, Metabo a dalších), které jsou určeny pro kotouče o průměru 125 mm. Před montáží vždy zkontrolujte maximální dovolené otáčky brusky a kotouče.
Kotouče skladujte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření a vlhkosti. Nevhodné skladování může způsobit degradaci pojiva a zkrácení životnosti. Doporučujeme ponechat kotouče v originálním balení až do jejich použití.
Lamelové kotouče jsou primárně konstruovány pro broušení kovů. Na měkkých materiálech, jako je dřevo nebo plast, se mohou chovat méně předvídatelně a zrno se může rychleji zanášet. Pro broušení dřeva doporučujeme použít kotouče speciálně určené pro tento materiál.
Při broušení vždy používejte ochranné brýle nebo obličejový štít, ochranné rukavice a respirátor nebo ústenku proti vdechování brusného prachu. Ujistěte se, že je ochranný kryt brusky správně nasazen a kotouč je pevně dotažen. Dodržujte bezpečnostní pokyny výrobce stroje i kotouče.
📞 Nevíte si rady? Ozvěte se – rádi vám poradíme! 😊
| Kategorie: | Kotouče |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 5901477179129 |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | GEKO SPÓŁKA Z OGRANICZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA |
|---|---|
| Adresa : | ul. Spacerowa 3 97500 Kietlin. Polsko |
| E-mail : | geko@geko.pl |
| Zástupce výrobce v EU : | GEKO SPÓŁKA Z OGRANICZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA |
| Adresa zástupce v EU : | ul. Spacerowa 3 97500 Kietlin. Polsko |
| E-mail zástupce v EU : | geko@geko.pl |
