Nůžky na plech typu Pelikan, levé ohnuté, 300 mm – Geko
Profesionální nůžky na plech typu Pelikan v levém ohnutém provedení o délce 300 mm od značky Geko. Osvědčená konstrukce typu Pelikan zajišťuje optimální poměr síly a přesnosti řezu. Speciálně navržené pro leváky – ohnutí čepele usnadňuje vedení řezu do strany bez namáhání zápěstí. Ostrý a trvanlivý řezný povrch z kvalitní kalené oceli zvládne plech, měkké kovy i výztužku. 🔧
- ✔ Levé ohnuté provedení – ideální pro leváky
- ✔ Délka 300 mm – přesné a pohodlné střihání
- ✔ Typ Pelikan – ověřená a oblíbená konstrukce
- ✔ Kalená ocel – dlouhá životnost řezné hrany
- ✔ Ergonomické kování – komfort při delší práci
Naše online podpora je tu pro Vás
🛒 Ověřeno zákazníky
🔧 Nůžky na plech typu Pelikan – levé ohnuté, 300 mm (Geko)
Hledáte spolehlivé nůžky na plech, které zvládnou přesný řez bez zbytečné námahy? Tyto nůžky na plech typu Pelikan v levém ohnutém provedení o celkové délce 300 mm od značky Geko jsou prověřenou volbou kutilů, instalatérů i profesionálních klempířů. Ohnutá čepel ve tvaru charakteristickém pro typ Pelikan umožňuje vedení řezu s vizuální kontrolou linie, zatímco ergonomické kování snižuje únavu ruky i při delší práci. Kalená ocel zajišťuje trvanlivost řezné hrany a čistý řez bez deformace materiálu. 🛠️
Celkový pohled
Nůžky v levém ohnutém provedení typu Pelikan s délkou 300 mm.
Detail čepelí
Ostrá kalená čepel zajišťuje čistý řez bez deformace plechu.
Ergonomická rukojeť
Tvarované kování minimalizuje únavu ruky i při dlouhodobém používání.
💡 Klíčové vlastnosti
Osvědčená ohnutá konstrukce s optimálním převodem síly – nejpoužívanější design nůžek na plech.
Speciálně navrženo pro leváky – ohnutí čepele přirozeně vede řez doleva a zachovává přehled o řezné linii.
Tvrzený řezný povrch z kvalitní oceli zajišťuje dlouhodobou ostrost a odolnost čepelí.
🏗️ Kde tyto nůžky využijete
- Řezání tenkého a středně silného plechu
- Klempířské práce a oplechování střech
- Práce s výztužkou, mřížkou a pásky z měkkých kovů
- Instalatérství a vzduchotechnika
- Údržba, opravy a kutilské práce v dílně i domácnosti
- Stavební a průmyslové aplikace
⚙️ Technické parametry
| Typ | Pelikan – ohnuté |
| Orientace | Levé (pro leváky) |
| Celková délka | 300 mm |
| Materiál čepelí | Kalená ocel s tvrzeným řezným povrchem |
| Rukojeť | Ergonomické tvarované kování |
| Značka | Geko |
| Kód produktu | GE1222_T00926 |
| EAN | 5901477185007 |
❓ Často kladené dotazy
Nůžky typu Pelikan mají charakteristicky ohnutou čepel, která umožňuje vedení řezu s dobrou vizuální kontrolou řezné linie. Ohnutí také přirozeně odvádí odříznutý materiál stranou, takže řez probíhá plynule bez zasekávání. Je to nejrozšířenější a nejoblíbenější konstrukce nůžek na plech.
Tyto nůžky jsou navrženy výhradně pro leváky – čepel je ohnutá doleva, což odpovídá přirozenému pohybu levé ruky. Pro praváky jsou určeny nůžky v pravém ohnutém provedení. Použití nevhodného provedení výrazně snižuje přesnost i pohodlí řezu.
Nůžky jsou určeny pro řezání tenkého a středně silného plechu, měkkých kovů, výztužky, kovové mřížky a podobných materiálů. Nejsou vhodné pro tvrdé nebo příliš silné materiály, které by mohly poškodit řeznou hranu nebo ztížit mechanismus.
Po použití nůžky otřete do sucha a příležitostně lehce promazejte kloubový čep strojním olejem. Řeznou hranu nechte naostřit profesionálně, pokud ucítíte, že řez již není čistý. Přetěžování nebo řezání materiálů, pro které nůžky nejsou určeny, zkracuje jejich životnost.
Nůžky na plech typu Pelikan jsou běžně dostupné ve třech provedeních: pravé (pro praváky), levé (pro leváky) a rovné (pro přímé řezy). V našem sortimentu naleznete i další varianty pro různé potřeby.
📞 Nevíte si rady? Ozvěte se – rádi vám poradíme! 😊
Fotografie produktu


| Kategorie: | Ostatní |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 5901477185007 |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | GEKO SPÓŁKA Z OGRANICZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA |
|---|---|
| Adresa : | ul. Spacerowa 3 97500 Kietlin. Polsko |
| E-mail : | geko@geko.pl |
| Zástupce výrobce v EU : | GEKO SPÓŁKA Z OGRANICZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA |
| Adresa zástupce v EU : | ul. Spacerowa 3 97500 Kietlin. Polsko |
| E-mail zástupce v EU : | geko@geko.pl |
